fbpx

Життя воскресіння

Історія Великодня перегукується з життям, надією, і тим, наскільки вони вкрай необхідні нам у нашому сьогоднішньому світі.  У роки Старого Завіту ми трималися надії в пророцтвах про Месію. Крізь тишу років між Старим та Новим Заповітами ми трималися надії, що Бог не забув Свого народу та Своїх обіцянок.  Потім ця надія набула вигляд плоті і крові в особі Ісуса, і ми на власні очі засвідчили, що Бог пам’ятав плач Свого народу, і підтвердили собі, що наша надія була немарною.

Ми були свідками того, як Ісус навчав та на ділі демонстрував любов та прощення, проводив час з митниками, обідав з грішниками, розмовляв із жінками сумнівної моралі, нікого не засуджуючи.  Ми бачимо для себе славну суміш благодаті та правди.  Ми охоплені трепетом і подивом, коли Ісус перетворив воду на вино, давав прозріння сліпим, давав кульгавим ходити, виганяв демонів, зцілював прокаженого, управляв вітром та хвилями, і ми самі бачимо невичерпну силу Бога.

У Страсну п’ятницю здавалося, ніби надія зникла, коли життя залишило тіло Ісуса.  Цього непереборного чоловіка захоплюючих притч, проникливого вчення та чудес, здатного впливати на саму структуру суспільства та людей до глибини їхнього буття, вбили на хресті та поклали у могилу.  Схоже, ніби хтось вимкнув світло і закрив нашу надію.  Потім сталося щось насправді значне, таке, що трансформувало життя та змінювало світ: камінь було відкочено, поховальні пелени лишилися на купі – бо Ісус був живий!  Світло сяяло славетніше, ніж будь-коли, і наша надія віднайшла нові висоти.

Великдень – це не просто згадування чогось, що сталося в минулому, але, відзначаючи його, ми нагадуємо собі, що життя воскресіння має бути щоденним досвідом.  Пандемія, яку ми переживаємо, викликає відчуття, часом схожі на Страсну п’ятницю – ніби світло вимкнули, а нашу надію закрили.  У житті є багато обставин, які можуть викликати у нас таке почуття – стихійні лиха, хвороби, безробіття, розлучення, наркоманія, банкрутство, домашнє насильство, расизм.  Життя, смерть та воскресіння Ісуса Христа нагадують нам, що Бог з нами в будь-яких обставинах, що Він більший і могутніший за будь-які обставини, і що Бог спеціалізується на чудесах та неможливому.

Коли ми відмовляємось від себе, Бог все ще вірить у нас. Коли ми відчуваємо, що нас не люблять, Бог показує нам Ісуса. Коли ми відчуваємо, що зробили найбільшу помилку у своєму житті, Ісус дає прощення.  Коли ми задихаємось у темряві, Бог світить світлом Своєї присутності. Коли ми впадаємо у відчай, Ісус дає надію.

Ви бачите, що життя воскресіння – це повне, рясне, наповнене і цілісне життя. Це життя воскресіння є новим життям, тому що це життя у Христі і, як таке, вільне від засудження.  Це життя воскресіння починається з тієї хвилини, коли ми приймаємо Христа як Спасителя, і триває вічно. Це життя воскресіння динамічне, бо сила Божа розкривається в нас.  Зміна починається зсередини і трансформує наше бачення усього.

Того першого Великоднього ранку учні все ще переживали римську окупацію та все, що за цим слідувало, але усвідомлення того, що Ісус живий і що кожна обіцянка була виконана, все змінило.  Тепер вони мали незмінний погляд, вони розуміли, що гріх і смерть були переможені, що Царство справді було духовним Царством і що Бог панував над усім.  Таке розуміння змінило їх погляд і реагування на життя у цьому світі, тому що в їхньому житті засяяло славне світло Христа, і надія на вічність була забезпечена.  Вони більше ніколи не стануть такими, як раніше – як і ми ніколи не будемо такими як раніше, якщо ми заявляємо про ту саму силу воскресіння.

Нехай Бог благословить вас, коли ви святкуєте Воскресіння Христа.  Амінь.

Брайан Педдл

Генерал

Великоднє послання генерала 2021 року