fbpx

Сьогодні, 20 червня, світова спільнота відзначає Міжнародний день біженців, заснованим Організацією Об’єднаних Націй для висвітлення проблеми біженців у всьому світі. Він відзначається щороку 20 червня.

Цього дня ми віддаємо шану силі, мужності та стійкості людей, які були змушені покинути свою країну, рятуючись від конфліктів чи переслідувань.

До цих пір біженці – це одна з найбільш гострих проблем сучасного світу. В даний час на планеті зареєстровано десятки мільйонів біженців і внутрішньо переміщених осіб.

Міжнародна спільнота консолідує свої зусилля щодо полегшення важкої долі цих людей. Створене в 1950 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) є зараз центральним міжнародним агентством, яке робить зусилля для вирішення цього завдання.

Знедавна і українці стали біженцями, рятуючи своїх дітей та себе від жахів війни, понад 6 мільйонів українців залишили рідну країну.

Це фото, малюнок грузинської художниці та скульптура закарпатського скульптора українського п’ятирічного хлопчика Івана, який плаче в районі пункту пропуску Медика на кордоні з Польщею, тримаючи в руках пакет з іграшкою та щось солодке. Фото кореспондента CNN Джоша Кемпбелла розірвало серце мільйонам людей, які були вражені наляканою, втомленою, шокованою дитиною. Він вирушив з Києва після того, як був втрачений зв’язок з його батьками, самостійно пройшов тисячі кілометрів. Він був один, йшов попереду дорослих, але він був не самотній, бо пересічні люди передавали його з рук в руки доки він не дістався Польщі. У Івана, як і у багатьох  дітей в Україні та в світі,  ще донедавна був дім і нормальне дитинство.

Сам хлопчик уже став героєм малюнків про реалії війни в Україні. Малюнок намалювала грузинська художниця Ненсі Воланд – на постері хлопчик несе в пакеті “надію” на тлі жнив і зоряного неба у кольорах прапора України. За словами художниці: «…Я не знала, як вмістити все зло і смуток цієї війни в одне фото, але сьогодні вранці натрапила на відео цього малюка”, – написала у Фейсбуці художниця. А закарпатський скульптор Микола Глеба вирізав статую на основі фотографії хлопчика і переміг на ювілейному кубку Living Heritage Events у Лондоні.

Свій виграш пан Глеба передав на потреби ЗСУ: на закупівлю захисних жилетів, телефонів та сонячних електростанцій, аптечок та сухих пайків для воїнів, які мають зробити все можливе задля того, щоб діти не плакали, втрачаючи рідних, свої домівки, зробити все можливе задля  Майбутнього. Діти повинні зростати щасливими та займатися дитячими справами.

Ця історія має щасливий кінець – за допомогою волонтерів хлопчик знайшов своїх батьків та вже в безпеці. 

Цей день – це констатація факту: війни на землі не припиняються. Також це і констатація міжнародних угод, на яких ґрунтуються захист біженців та прояв поваги до стійкості духу і мужності біженців у всьому світі.

Всі Дивізії Армії Спасіння Східної Території згуртувалися, допомагаючи українським біженцям практичними діями та надаючи духовну допомогу людям, лікуючи Божим словом поранені війною душі, бо Спасенці є носіями духовних цінностей під гаслом: «Серце – Богу, руку – людині!»

Автор: Березкін Іван

Всесвітній день біженців торкнувся й України