fbpx

Волонтери та Спасенці Армії Спасіння Дивізії Україна нещодавно відвідали село Горенка Київської області та доставили одяг, продукти харчування та засоби гігієни, надані Армією Спасіння Території Франції та Бельгії. Це був один із регулярних візитів до цього села, оскільки багато сімей не мають місця для проживання, крім тимчасових житлових будинків, де мають загальні зручності, такі як: душ, кухня, туалет, тощо. За даними ООН, в селі Горенка з початку війни в Україні було знищено 1200 будинків, що становить близько 80% від довоєнної кількості будинків. Відвідування мешканців тимчасового житла завжди викликає сльози, оскільки ці люди діляться своїми історіями життя без електрики, води, газу та опалення в своїх квартирах в екстремальних зимових умовах до того, як тимчасове житло було збудовано.

Село Горенка фізично сильно зруйноване, але завдяки мешканцям – воно живе! Проте, мешканці тимчасового житла мають спільні питання – що буде далі? Коли їм буде повернуто житло, і коли їхні діти перестануть відчувати жахи війни?

Навколо села Горенка точилися запеклі бої, що спричинили великі руйнування. Урядові війська вирішили, що жити за таких тяжких умов небезпечно, тому 5 березня 2022 року мирні жителі були змушені покинути село.

Лише 14 квітня 2022 року мешканцям Горенки дозволили повернутися. Для них було дуже великим стресом побачити яких руйнувань зазнали їхні будинки, а речі, які їм довелося залишити, всі вигоріли. Більшість мешканців села втратили все, що мали.

Наразі жителі села Горенка мають нагальну  потребу у всьому – в їжі, одязі, взутті, засобах гігієни та багато іншому. Армія Спасіння в Україні надає допомогу та підтримку нужденним та покладається на допомогу, що надходить з інших країн. Дивізія Україна впевнена, що кількість її прихильників у всьому світі зростатиме, а масштаби допомоги, яка може бути надана, різко зростуть.

 

Автор: Іван Березкін

Територія Східної Європи

Гуманітарну допомогу, яку надала Армія Спасіння Території Франції та Бельгії, було доправлено до зруйнованого села Горенка волонтери та Спасенці Армії Спасіння Дивізії Україна