fbpx

Декілька головних героїв історії про розп’яття та воскресіння Ісуса не погоджувалися багато в чому, але вони погодились щодо того, що історія Ісуса закінчилася.

Понтій Пилат вважав, що він мав останнє слово стосовно всього, що відбувалося в його регіоні. Це була неспокійна частина римського світу, але, незважаючи на складну ситуацію, Пілат звик мати беззаперечний авторитет. Якщо він вирішив, що невинна людина повинна померти, щоб зберегти спокій, нехай так і буде. Він віддав Ісуса на розп’яття, і за його наказом було виконано часто практикований театр убивства на хресті. Пізніше, почувши про смерть Ісуса, Пилат дав свої останні вказівки релігійним лідерам. Пилат наказав: «Сторожу ви маєте, ідіть, забезпечте, як знаєте» ( Від Матвія 27:65).

На могилі Ісуса був, по суті, потрійний замок: великий камінь був прикочений спереду, офіційна печатка була потужним попередженням, а озброєні охоронці стежили, щоб ніхто не зміг проникнути. Пилат був упевнений, що він є фінальною силою в історії Ісуса.

Марія, мати Ісуса, відчувала страждання рідної людини, дивлячись на Його муки. Вона спостерігала, як зростає супротив Ісусу, і день за днем хвилювалася, що станеться щось жахливе. Зрештою, могутні вороги Ісуса виступили проти Нього. Ймовірно, після Його арешту поширювалися чутки про побиття, тортури та приниження, яких Він зазнав. Вона почувалася б такою безпорадною, такою знесиленою, якби знала, що її син відчуває такі страждання. Марія віддала б власне життя, щоб врятувати Його, але це було неможливо. Найкраще, що могла зробити Його мати, це стояти поруч до гіркого кінця, не бажаючи, щоб Він зустрічав ці останні болючі моменти на самоті. Вона була там, біля Хреста, коли Ісус зробив свій останній подих (Від Івана 19:25). Сповнена відчаю, Марія була впевнена, що його нестерпна смерть була фінальним розділом історії Ісуса.

Петро знав, що Його служіння закінчилося, і, по правді кажучи, він знав, що він заслужив на те. Зрештою, він відрікся від Ісуса не раз, не двічі, а тричі. Саме тоді, коли Ісус потребував його найбільше, він виявив малодушність. Після того, як заспівав півень, і Петро згадав слова Ісуса про те, що до того, як півень заспіває, Петро тричі зречеться Ісуса, він схилив голову на знак поразки і гірко заплакав (Від Матвія 26:75). Такого гіркого та глибокого відчаю Петро ніколи не відчував. Незважаючи на те, що він пообіцяв своєму другові та рабину, що навіть якщо інші відмовиться від нього, він ніколи цього не зробить, знадобилася лише поява наполегливої служниці, щоб змусити його зректися та зруйнувати своє служіння. Зрікшись Ісуса, Петро втратив служіння, яке стало його життям і радістю протягом останніх трьох років. Після публічної смерті свого друга на Хресті в поєднанні з його власним неодноразовим запереченням того, що він був одним із Його учнів, Петро вважав, що його роль в історії Ісуса закінчилася.

Але історія Ісуса не закінчилася. Кожен з них забув одну дуже важливу річ – останнє слово завжди залишається за Богом.

Того першого великоднього ранку, коли всі вважали, що вся історія про Ісуса вже написана, Небесний Батько написав найсильніший розділ. Великий камінь було відвалено, печать зламано, а охоронці охоплені страхом (Від Матвія 28:2-4). Усе це показало, що жоден народ чи влада на землі не можуть перешкодити Богові мати останнє слово. Ісус воскрес, знову ожив, і завдяки цій потужній істині все змінилося. Пилат і умови, які він продиктував, не мали остаточної влади над Божим Сином чи Його послідовниками. Марія змогла побачити смерть свого сина не як кінець, а як частину тривалої історії непереборної Божої благодаті для людства. І в наступні дні Петро зрозумів, що його служіння після зречення буде навіть більшим, ніж він смів сподіватися чи уявити.

Можливо, зараз ви стикаєтеся зі складними ситуаціями у своєму житті. Будьте впевнені в тому, що за Богом буде останнє слово, і жоден ворог чи обставина не можуть протистояти слову нашого Всемогутнього Бога.

Можливо, хтось, кого ви любите, глибоко страждає, і ви відчуваєте себе нездатним полегшити його біль чи зцілити його біль. Пам’ятайте, що за Богом буде останнє слово, і це слово буде сповнене благодаті, надії та остаточної перемоги.

Можливо, як і Петро, ви більше не відчуваєте бути гідним того, щоб  Бог використовував вас. Можливо, колись ви кинули його і переконані, що тепер він кинув вас. Будьте певні в тому, що за Богом буде останнє слово, і це буде могутнє слово відновлення й оновлення. А хто знає, можливо, як і Петро, ви побачите, що ваше найвпливовіше служіння ще попереду.

Моя молитва за вас і за всю Армію Спасіння полягає в тому, щоб цей Великдень знову проголосив, що історія Ісуса не закінчилася, і що Бог завжди має останнє, переможне слово. Це буде переможне слово, яке нагадає нам, що Бог більший за будь-якого ворога, який протистоїть Йому. Це буде потужне слово благодаті та надії для тих, хто страждає від розбитого серця. І це буде відновлювальне слово,  нагадуючи нам, що жоден гріх не є більшим за Його спокутну благодать.

За Богом буде останнє слово, і це буде слово перемоги!

Зі святом Великодня і нехай Бог благословить  вас Бог.

 

Ліндон Бекінгем

Генерал

ЗАКЛЮЧНЕ ВЕЛИКОДНЕ СЛОВО