fbpx

Більше 30 співробітників Армії Спасіння  з питань надзвичайних ситуацій зі всього світу зібралися в Палу, Індонезія, на семінар керівників команд, організований Міжнародними Службами з Надзвичайних ситуацій (IES), під керівництвом майора Елісон Томпсон (координатор, Міжнародна Служба з Надзвичайних Ситуацій) та Дамаріс Фрік (Асоційований координатор, Міжнародні Служби з Надзвичайних Ситуацій). Семінар мав два основні напрямки: «Забезпечення  безпеки та захист» та «Допомога піклувальникам», були також сесії з метою огляду дій реагування на надзвичайні ситуації Армії Спасіння  та для того, щоб показати, що відбувається в широкому гуманітарному секторі.

Коли великі катастрофи трапляються по всьому світу, часто виникає необхідність підтримувати постраждалі території або організовувати реагування Армії Спасіння шляхом розміщення міжнародних бригад надзвичайних ситуацій. Міжнародні служби з надзвичайних ситуацій покладаються на велику підтримку багатьох територій і вдячні за кількість персоналу, який добре підготовлений, досвідчений та готовий до розгортання.

Найбільш значущим членом будь-якої команди, що розгортається, є керівник, який несе велику відповідальність у частині ідентифікації та розвитку програми, управління фінансами, практичної реалізації узгоджених відповідей, координації з іншими агенціями, безпеки команди та пастирської опіки членів команди. Оскільки програмам реагування на надзвичайні ситуації часто доводиться діяти в районах, де немає сильної Армії Спасіння, ця людина часто є також офіційним представником Армії Спасіння. Успіх розгортання команди, в значній мір, залежить від навичок керівника групи, тому цей семінар був зосереджений на інформації, необхідній для того, щоб його делегати повернулися додому з високим рівнем знань.

Гуманітарний світ змінюється, і Організація Об’єднаних Націй та неурядова спільнота регулярно впроваджують нові концепції та процедури. Тому важливо, щоб усі керівники команд ділилися загальною методологією. Цей семінар був частиною зусиль щодо розвитку персоналу, який повинен мати правильне розуміння та досвід.

За останні п’ять років Міжнародна служба надзвичайних ситуацій розмістила 62 людини з 15 різних територій для реагування на епідемію Ебола, циклон у Вануату, землетруси в Непалі, кризу біженців в Європі, циклони в Мозамбіку, урагани на Гаїті та Багамах, реагування на потік біженців з Уганди та землетрус і цунамі в Індонезії.

Ця нещодавня велика катастрофа та відповідь на неї – стала причиною того, що Палу був обраний місцем проведення семінару, а територія Індонезії та її керівники (включаючи  територіального командувача полковника Юсака Тампая) виявились відмінними господарями. Польові візити до постраждалих громад дозволяли обмінятися практичним досвідом для супроводу теоретичної інформації, яка допоможе в розвитку персоналу та посиленню будь-яких майбутніх гуманітарних заходів.

Велика група була розбита на вісім невеликих команд, кожна з яких вирушила до місця, де Армія Спасіння   і зараз  займається операціями з надання допомоги та відновлення. Можна було вести розмови з різними людьми, які можуть зіткнутися з певними викликами. Це вразливі верстви населення: діти, жінки, літні люди, інваліди, а також з офіцерами корпусу, які опиняються в подвійній ролі – як постраждалі та як керівники по підтримці  своїх громад. Наприкінці семінару делегати  визнали користь спільного навчання та обміну досвідом.

З доповіді Міжнародних Служб з Надзвичайних Ситуацій

Практикум керівників Бригад з Надзвичайних Ситуацій у місті Палу, Індонезія, забезпечує міжнародний обмін та навчання