fbpx

У п’ятницю, пізно ввечері, на маленькій кухні, офіцери і солдат Армії Спасіння, Леван, Ніно і Павло, готуються до нічної поїздки  в  Тбілісі. Ніно готує їжу, Капітан Леван та Павло складають гарячу їжу в контейнери. Величезний термос наповнений чаєм.

Машину завантажують, і курс береться на вулицю Коте Абхазі. Як пояснює майор Ніно, слідуючи цій траєкторії, вони зустрічають безхатьків, яким протягом вже багатьох років роздають їжу. Десятий рік поспіль, коли починаються  холоди, Армія Спасіння разом з волонтерами розпочинає своє нічне чергування для того, щоб ця благодійна діяльність продовжувалася.

В цьому році це перший вихід на вулиці міста Тбілісі. Процес роздачі їжі і гарячого чаю, як правило, проходить до першої години ночі Безхатьків вони знають по іменах, дружать з ними і, навіть, пропонують тим, скаржиться на тугу, варення. Був і такий випадок, коли спасенців попросили приготувати чихиртму – після цього спасенцями було вирішено один із вечорів зробити для цих людей особливим. Ніно говорить, що для неї важливо знайомити людей з Христом через дію. Вона відзначає також і те, що за підтримки держави можна було б зробити набагато більше. Вона хотіла б відкрити притулок для безхатьків, де жили б всі ті люди, з якими вона познайомилася протягом цих десяти років.

До денної суботньої роботі приступають капітан Резо та волонтери Армії Спасіння Діана і Майя. На цей раз у них складений список малозабезпечених людей, тих, кому під час пандемії необхідна особлива допомога. Машина завантажена, багажник наповнений різними продуктами для роздачі на місці та доставки по домівках. Список складається на підставі різних джерел. Наприклад, в списку є люди, про яких вони дізналися з телевізійних репортажів і вирішили їм допомогти; деякі звертаються за допомогою в Армію Спасіння  особисто, в списках є також ті, хто відвідує церкву і про яких стало відомо, що їм необхідна підтримка та допомога.

Недільний ранок починається з Прославлення. До того, як увійти до церкви, вимірюється температура, люди займають місця і готуються до проповіді. Разом зачитують різні уривки з Писання, розповідають про свій християнський досвід, ділячись свідченнями, прославляють Господа співом … Пісні Прославлення виконуються вокально під супровід різних інструментів: гітари, ударних, клавішних.

Недільний вечір – молодіжне Служіння. Формат цієї зустрічі схожий з ранковим Служінням, хоча різниця в тому, що тематика та розмова звернені саме до молоді. Наприклад, цієї неділі говорилося про депресію, яка супроводжує перехідний вік, і про шляхи боротьби з нею. Після Служіння була гра – присутні розділилися на невеликі команди для гри, яка подібна до гри «Що? Де? Коли?»

 Інформація про Положення  Армії Спасіння щодо віри записана в Акті, датованим 1980 роком і звучить так:

 «Армія Спасіння є невід’ємною частиною Християнської Церкви, хоча вона відрізняється в питаннях управління та практики.» Доктрини Армії Спасіння відповідають основним принципам Християнської віри. Цілями Армії Спасіння є «просування Християнської релігії, освіти, боротьба з бідністю та інші благодійні дії на користь суспільства або людства в цілому.»

Рух, що зародився в Лондоні в 1865 році, зараз знаходить відгук у більш ніж 130 країнах по всьому світу. Грузія – одна з них.

Автор: Маріам Самушия.

Чотири історії трьох днів