fbpx

Сьогодні, 20 березня – Міжнародний День Щастя. Генеральна Асамблея у своїй резолюції 66/281 від 12 липня 2012 року проголосила 20 березня Міжнародним Днем Щастя, визнаючи актуальність щастя та благополуччя як загальнолюдських цілей та прагнень людей у всьому світі, та важливе значення їх відображення у завданнях державної політики.

Кожен рік, починаючи від дати затвердження цього важливого міжнародного Дня, ООН надає світовій спільноті Доповідь про світове щастя, в якій використовуються дані глобального опитування, щоб повідомити, як люди оцінюють своє життя у більш ніж 150 країнах світу.

Так, у Доповіді 2023 сказано: «Щороку у «Доповідях про світове щастя» ці питання вивчаються, зокрема, шляхом порівняння середньої задоволеності життям у різних країнах та з’ясування того, які особливості населення пояснюють ці відмінності.  Висновки очевидні. Дух країни має значення — люди заслуговують на довіру, щедрі й підтримують один одного? Інститути також мають значення — чи вільні люди у прийнятті важливих життєвих рішень? І матеріальні умови життя мають значення – і прибуток, і здоров’я».

Грунтуючись на оцінках життя мільйонів респондентів у всьому світі, сформовані для розуміння  ключові фактори, що діють на людей.  Щоб пояснити відмінності у добробуті у всьому світі, як усередині країн, так і між ними, ключовими факторами є:

  • фізичне та психічне здоров’я
  • людські відносини (у сім’ї, на роботі та в суспільстві)
  • дохід та зайнятість
  • переваги характеру, у тому числі просоціальність та довіра
  • соціальна підтримка
  • особиста свобода
  • відсутність корупції та
  • ефективний уряд

 

Цьогоріч в своїй Доповіді ООН  пропонує: «Щоб Цілі у сфері сталого розвитку на період до 2030 р. і далі приділяли набагато більше уваги операційним та етичним нормам добробуту. Роль благополуччя у сталому розвитку вже присутня, але благополуччя має відігравати значно важливішу роль у глобальній дипломатії та у міжнародній та національній політиці найближчими роками».

Армія Спасіння у всьому світі, а зокрема всі Дивізії Території Східної  Європи, вже понад рік надає духовну та матеріальну допомогу українцям. Бо для українців зараз щастя інакше, ніж для багатьох інших людей, хто живе в інших країнах… Для українців нині щастя – це можливість обійняти батька чи матір, рідну дитину. Щастя – почути їхній голос в телефоні, коли врятувавшись від жахів війни, домівка дуже далеко, а іноді, її немає взагалі.  

Спасенці надають людям підтримку, щоб кожний новий день, який українці  зустрічають,  надавав їм впевненість і сили жити далі. А очі вдячності людей, які пройшли через жахи і випробування, втрату близьких і своїх домівок , для Спасенців є тим самим Божим Світлом і Надією, які через темряву дають сили та натхнення діяти, щоб полегшити життя  дорослих, людей похилого віку, людей з особливими потребами, а дітям – мати енергію, яку вони мають витрачати на суто дитяче життя – пізнання себе та пізнання того, що Бог створив світ Добрим і Справедливим. Для цього Спасенці «світять» своїм служінням, сердечно та віддано.

Автор: Іван Березкін

Територія Східної Європи

20 березня – Міжнародний День Щастя